İstanbul’da özellikle çocukların vücutlarında yara oluşmasına neden olan sivrisinekler birçok ilçede görünmeye başladı. İBB ise  sivrisinekleri SMS ile

uyardı.

Avcılar Ambarlı Mahallesi’nin ardından özellikle çocukların vücutlarında yaraya neden olan sivrisinek anofel kabus olmaya başladı.
Eskiden her yerde ilaçlama yapılırken şimdi yapılmadığını, bu yüzden ara sokak ve parklarda da ilaçlama yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, evlerinin camlarına sineklik takmaya başladı.

“ÇOK RAHATSIZ EDİCİ OLUYOR”

30 senedir Ambarlı Mahallesi’nde oturduğunu söyleyen Ahmet Bülbülses, “ Bu sivrisinek anofel bizi mahfetti. Her yerimiz  ısırıktan  dolayı yara ve iltihaplanma  oldu” diye konuştu. Daha fazla ilaçlamanın yapılması gerektiğini söyleyen bir başka mahalle sakini, önceden bire on oranında ilaç ve su karıştırılıp ilaçlama yapılırken şimdi ise bire yüz  oranında suya ilaç karıştırılıyor. Bu da sivrisinekleri öldürmüyor. dedi.

İBB ise  sivrisinekleri SMS ile uyardı. 

İbb sözcüsü Murat Ongun, hayvan severlerin tepkisini çekmemek için sivrisinekleri önce SMS ile uyarıda bulundu. Eğer cevap gelmez ise  İbb kasası boş olduğundan Alman Deutsche Bank’tan kredi çekerek ilaç alacağını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Bayram tatili kaç gün olacak? Başkan Erdoğan resmen açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan karara göre Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak

CHP’li Soyer’den skandal karar! ‘Canımı acıttı’ diyerek iptal etti!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, ocak ayında imzaladığı, “sağlık çalışanlarına yıl sonuna kadar ücretsiz seyahat imkanı sağlayan” kararı, iptal etti

Lgbt Destekçileri Başörtülü Kılığına Girdiler

26 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen  19. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşünde, Taksim’de iki başörtülü kadın  LGBT eylemine destek verdiği iddia edilmişti.

Masöz Faturası İBB’ye

Ekrem İmamoğlu kendine tuttuğu Moldova uyruklu kadın masözün 3800 liralık maaşını İstanbul…