Connect with us

Güncel

Tosuncuk’un dosyasına gizlilik kararı

Tosuncuk” olarak bilinen Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın ifadesi sürerken dosyaya gizlilik kararı konulduğu öğrenildi

Published

on

Son dakika haberine göre, kamuoyunda “Çiftlik Bank” adlı sistemin kurucusu olarak bilinen ve hakkında “suç işlemek amaçlıyla örgüt kurmak”, “dolandırıcılık” gibi çeşitli suçlardan 75 bin 260 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan ve “kırmızı bülten”le aranan Mehmet Aydın’ı taşıyan uçak, İstanbul Havalimanı’na indi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, “Çiftlik Bank” davası sanığı “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın hakkında devam eden soruşturma ve kamu davaları kapsamında yapılması gereken adli işlemlerin tamamlanması amacıyla gözaltına alındığını bildirdi.

İki gündür İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinde tutulan Mehmet Aydın’ın sorgusuna başlandı.

“Tosuncuk” olarak bilinen Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın ifadesi sürerken dosyaya gizlilik kararı konulduğu öğrenildi.”

Yapılan sorguda Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın bir takım siyasetçilere, bürokratlarla ilişkilerini anlatmaya başlayınca, dosyasına gizlilik kararı konuldu. Sorgusunda Sedat Peker’e özenip Türkiye aleyhine videolara paylaşacağı sırasında fikrini değiştirip bunları yüz yüze anlatmaya karar verdiğini, bu yüzden de teslim olduğunu açıkladı.

Özellikle muhalefet kanadından siyasetçiler, bürokratlar ve gazetecilerle olan ilişkilerinde, onlara bol bol bedava gezen tavuk yumurtası ve pastorize süt gibi tarım ürünlerini rüşvet verdiğini açıkladı. Bu taleplere yetişemediği için battığını ve onlardan da davacı olacağını da iddia etti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Hdp Genel Başkanı Sancar Bodrum’da yangın alanını ziyaret etti!

Efendim yanmayan yerler Tam Olarak  Şuraları

Published

on

By

Hdp Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve beraberindeki heyet Milas’ın ardından,  Bodrum yangın alanlarına gelerek CHP Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile görüştü. 

Aras, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’a Bodrum’da TAM OLARAK YANMAYAN yerlerin bilgisini verdi.

“Efendim yanmayan yerler Tam Olarak  Şuraları”

Mithat Sancar daha sonra basına yaptığı açıklamalarda, “Efendim çok verimli bir görüşme oldu, Bodrum belediye başkanı sayın Ahmet Aras bize yanmayan yerlerin bilgisini verdi. Derin üzüntü içindeyiz. Bilgileri gerekli yerlerle derhal paylaşacağız.” dedi.

Continue Reading

Güncel

Bayram tatili kaç gün olacak? Başkan Erdoğan resmen açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan karara göre Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak

Published

on

By

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde toplanan Kabine’de tatilin kaç gün olacağına ilişkin karar alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan karara göre Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak.

19 Temmuz’da idari izinli olunacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi olarak bayram tatili için alınan kararı duyurmuş oldu.

Kurban Bayramı için tatil programı yapan CHP’li vatandaşların gözü kulağı bu haberdeydi. 

15 Temmuz darbe girişimine kontrollü darbe diyen ve darbeye inanmayan bazı  CHP seçmenleri inanmadıkları 15 Temmuz demokrasi bayramından başlayarak, içine kutsal Cuma gününü de katıp, İstemedikleri Şeriatın Kurban Bayramı için önceden tatil planı yaptıklarını, fakat Cumhurbaşkanı’nın tatili 11 gün değil de 9 gün tutunca uçak biletleri ve rezervasyonlarının yandığını dile getirdiler.

Y…. S….. isimli  CHP’li tatilci,  Basın açıklaması yaparak bu durumun kendisini ekonomik olarak zor duruma soktuğunu ve yanan uçak biletinin ücretini  devletten istediğini açıklayarak ” Vergimi veriyorum kardeşim, devlet de benim yanan uçak biletimi ödeyecek” dedi.

Basın açıklamasından sonra  tatilzedeler,  yanan uçak biletlerini yırtarak Taksim Meydanında toplu olarak eylem yaptı.

Continue Reading

Güncel

Kâbus büyüyor… İstanbul’da birçok ilçede görüldü.

İstanbul’da özellikle çocukların vücutlarında yara oluşmasına neden olan sivrisinekler birçok ilçede görünmeye başladı. İBB ise  sivrisinekleri SMS ile
uyardı.

Published

on

By

İstanbul’da özellikle çocukların vücutlarında yara oluşmasına neden olan sivrisinekler birçok ilçede görünmeye başladı. İBB ise  sivrisinekleri SMS ile

uyardı.

Avcılar Ambarlı Mahallesi’nin ardından özellikle çocukların vücutlarında yaraya neden olan sivrisinek anofel kabus olmaya başladı.
Eskiden her yerde ilaçlama yapılırken şimdi yapılmadığını, bu yüzden ara sokak ve parklarda da ilaçlama yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, evlerinin camlarına sineklik takmaya başladı.

“ÇOK RAHATSIZ EDİCİ OLUYOR”

30 senedir Ambarlı Mahallesi’nde oturduğunu söyleyen Ahmet Bülbülses, “ Bu sivrisinek anofel bizi mahfetti. Her yerimiz  ısırıktan  dolayı yara ve iltihaplanma  oldu” diye konuştu. Daha fazla ilaçlamanın yapılması gerektiğini söyleyen bir başka mahalle sakini, önceden bire on oranında ilaç ve su karıştırılıp ilaçlama yapılırken şimdi ise bire yüz  oranında suya ilaç karıştırılıyor. Bu da sivrisinekleri öldürmüyor. dedi.

İBB ise  sivrisinekleri SMS ile uyardı. 

İbb sözcüsü Murat Ongun, hayvan severlerin tepkisini çekmemek için sivrisinekleri önce SMS ile uyarıda bulundu. Eğer cevap gelmez ise  İbb kasası boş olduğundan Alman Deutsche Bank’tan kredi çekerek ilaç alacağını bildirdi.

Continue Reading

Trend olan